EUROPA-5000 km.

Publiziert von TEO , 13. Juli 2009 um 21:25.

Region: Welt » Romania
Tour Datum: 8 Juni 2009
Wegpunkte:
Geo-Tags: CH-VS   CH-BE   I
Zeitbedarf: 10 Tage
Aufstieg: 500 m
Abstieg: 3100 m

inperioada 5-14 iunie ,impreuna cu trei amici-ROBERT,MIRABELA si SIMONA  am facut o excursie in Austria,Elvetia,nordul Italiei si retur.

Am parcurs 5000 de kilometrii pe urmatorul traseu: Nehoiu-Brasov-Sibiu-Arad-BudapestapViena-Salzburg-Insbruck-Hochgurgl-Pettneu -Altbergpass-Liectenstein-Zurich-Lucern-Interlacken-Lauterbrunnen-Grimselpass-Zermatt-Brig-Simplonpass-Lago Maggiore-Milano-Lago di Garda-Trento-Cortina di Ampezzo-Grossglockner-Zell am See-Salzburg-Viena-Budapesta-Brasov.
Am trabatut trasee de vis si incerc in mod modest sa va prezint cateva fotografii,atat cat se poate publica intr-o luna,poate va inspira si pe voi.
Nu reusesc sa spun ca o zona este mai putin frumoasa decat alta.
Va las sa priviti,iar daca va bate gandul sa treceti prin aceste zone de vis cereti informatti prin mail.
Timpul ma preseaza si nu am comentat fiecare fotografie si-mi cer scuze privitorilor !

Tourengänger: TEO

T4 K1
T3

Kommentare (1)

Kommentar hinzufügen

Sergiu Stoica hat gesagt: Felicitari.
Gesendet am 10. September 2009 um 23:42
Buna. Va felicit pentru reusita dvs. Ati ajuns prin nijte locuri cu adevarat minunate. Sper ca va-ti simtit bine in aceasta calatorie! Pozele sunt foarte reusite, si peisajele sunt de vis.
Salutari.

Kommentar hinzufügen»