Circuitul Galbenei (Yellow Canyon_Live Fire Glacier_Bortig Glacier_Glade flowers_Yellow Stones)

Publiziert von gabiavram , 10. Dezember 2012 um 18:52.

Region: Welt » Romania » Carpati » Muntii Apuseni
Geo-Tags: RO
Zeitbedarf: 1 Tage 10:00
Aufstieg: 1200 m
Abstieg: 750 m
Zufahrt zum Ausgangspunkt:Cabana Cetatile Ponorului sau Poiana Glavoi(la Grajduri) sau de la zona Padis , dar se mai adauga 1h in plus
Zufahrt zum Ankunftspunkt:Cabana Cetatile Ponorului sau Poiana Glavoi(la Grajduri) sau pana la zona Padis , dar se mai adauga 1:30 h in plus
Unterkunftmöglichkeiten:Cabana Cetatile Ponorului , zona de campare Glavoi

Plecarea de la Cabana Cetatile Ponorului, se urca pana la Avenul Bortig, apoi urmeaza o coborare pana la Izbucul Galbenei , se trece prin Cheile Galbenei sau se urca pana la Balcoanele aflate deasupra cheilor. Traseul continua urcand prin Poiana Florilor pana la Ghetarul Focul Viu, se mai poate urca printr-o mica deviere pana la Pietrele Galbenei apoi se coboara pana la poiana Glavoi. Este un traseu foarte lung si obositor nerecomandat celor fara antrenament si echipament adecvat(bocanci, apa, franghie , lanterna , pelerina de ploaie)

Here look my video with this route

Tourengänger: gabiavram

Kommentare (2)

Kommentar hinzufügen

Kalkmann hat gesagt:
Gesendet am 10. Dezember 2012 um 19:58
No, da faine is Cheile Galbenei, nu?
Salutari din Oradea, Kalkmann

gabiavram hat gesagt: RE:
Gesendet am 10. Dezember 2012 um 20:38
MINUNATE !
Multumesc pentru vizita, nu am postat de mult pe acest site, dar voi avea o activitate mai buna luna asta !
Salutari din Bucuresti,Gabi

Kommentar hinzufügen»